Plán akcí

V naší mateřské škole probíhá jedenkrát týdně logopedické cvičení pod odborným vedením kvalifikovaného logopeda. Zde jsou děti zařazovány podle nutnosti logopedické nápravy a věku, tzn. přednostně jsou zapsány děti v předposledním a posledním roce docházky do MŠ, aby byla náprava realizována v dostatečném předstihu.

Starší děti si po dohodě s rodiči a učitelkou volí z pestré nabídky zájmových kroužků (Angličtina, Mažoretky, Sportovní kroužek, Tanečně hudební atd.). Činnost v zájmových kroužcích je zahájena měsícem říjen a končí v květnu.

V průběhu roku jsou organizovány v sezónních blocích za účasti kvalifikovaných trenérů a pedagogických pracovnic MŠ kurzy plavání v hranické plovárně (podzim, zima).

Během celého školního roku jsou pro děti připravena různá divadelní představení. 1x ročně jezdíme do loutkového divadla v Ostravě, čímž děti vedeme ke vnímání kulturních hodnot.

Tyto aktivity doplňuje celá řada akcí nejen pro děti, ale i rodiče:

• Podzimní slavnost
  • Návštěva Polesí Valšovice
  • Divadelní představení v Ostravě
  • Mikulášská nadílka
  • Vánoční besídka
  • Maškarní karneval
  • Návštěva knihovny
  • Jarní tvoření s rodiči a dětmi
  • Den otevřených dveří
  • Zápis dětí do mateřské školy
  • Besídka ke Dni matek